tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2018

Były mistrz Polski wypożyczony na bramkę GKS Tychy

Konrad Jałocha nowym zawodnikiem GKS Tychy. 26-letni bramkarz został wypożyczony do końca sezonu 2017/18 z drużyny aktualnego mistrza Polski. Rundę jesienną spędził w rezerwach Legii Warszawa.

Reklama

Konrad Jałocha nowym bramkarzem GKS Tychy
Konrad Jałocha nowym zawodnikiem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


Dysponujący świetnymi warunkami (201 cm wzrostu) golkiper, od najmłodszych lat był związany ze stołecznym klubem. Po występach w zespołach juniorskich i grupach młodzieżowych trafił do Chojniczanki Chojnice. Wiosną 2014 roku ponownie trafił na Łazienkowską. 28 maja zadebiutował w pierwszym zespole Legii Warszawa. Kilka dni później świętował mistrzostwo Polski.

- To zawodnik o doskonałych warunkach fizycznych i Ekstraklasowym doświadczeniu. W poprzednich klubach zbierał bardzo pozytywne recenzje. Pamiętamy jego świetne występy w barwach Arki Gdynia. Jestem przekonany, że taki sam poziom zaprezentuje w najbliższych miesiącach w Tychach. Wzmocnienie konkurencji na tej newralgicznej pozycji było jednym z naszych głównych celów w tym okienku transferowym - mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.

Konrad Jałocha nowym bramkarzem GKS Tychy
Konrad Jałocha nowym zawodnikiem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy


- GKS Tychy, to bardzo dobry klub, które chce zrobić dobry wynik w pierwszej lidze. W Tychach jest piękny stadion i bardzo fajni kibice. To jest bardzo ważne, żeby mieć dla kogo grać. Mam nadzieję, że pomogę poprawić wynik sportowy i dzięki temu także będę mógł się rozwijać - dodaje Konrad Jałocha, nowy bramkarz GKS Tychy.

W dwóch ostatnich sezonach 26-latek występował w Arce Gdynia. Najpierw awansował z nią do Ekstraklasy, a potem był podstawowym zawodnikiem beniaminka. W jej barwach w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 28 występów. Jesień obecnych rozgrywek spędził w trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa.

- Transfer do GKS Tychy jest krokiem w przód, bo ostatnie półrocze nie było dla mnie udane. Chcę wrócić do rytmu meczowego i ponownie pokazać się szerszej publiczności. To jest dla mnie najważniejsze - zaznacza.

Konrad Jałocha nowym bramkarzem GKS Tychy
Konrad Jałocha nowym zawodnikiem GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / GKS Tychy

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.