Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2018
  • 25 stycznia 2018

Pokaz zdjęć Tomasza Jodłowskiego w Pasażu Kultury Andromeda

Za nami:

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w czwartek, 25 stycznia, na slide show (pokaz zdjęć) Tomasza Jodłowskiego, honorowego członka TTF-u, do Pasażu Kultury Andromeda w Tychach.

Zdjęcia autorstwa Tomasza Jodłowskiego · fot. Tomasz Jodłowski / TTF


Tomasz Jodłowski fotografował między innymi dla Dziennika Zachodniego, Trybuny Śląskiej, Rzeczpospolitej, agencji Edytor.net, Forum i Reporter, a jego pierwsze zdjęcia publikował tyski tygodnik Echo. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików i kolektywu śląskich fotografów AKME. Studiuje w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, był stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury.

Dwukrotnie zdobył Grand Prix w Konkursie Śląskiej Fotografii Prasowej (2006 i za reportaż z ekstremalnego biegu Runmageddon w 2017). Jest laureatem konkursów Grand Press Photo (2012, 2017) i BZ WBK Press Foto (2006, 2011, 2012 i 2017). Dwukrotnie zajął pierwsze miejsce w konkursie "Życie jest piękne". Laureat, a później gość specjalny konkursu Tychy Press Photo.

Zdjęcia autorstwa Tomasza Jodłowskiego
Zdjęcia autorstwa Tomasza Jodłowskiego · fot. Tomasz Jodłowski / TTF


Tomasz Jodłowski jest współautorem książek: "Drugie życie kopalń" (2013), "Babska szychta" (2014) i "Ratownicy - pasja zwycięstwa" (2015). W 2017 roku jego zdjęcia prezentowane były na wystawach między innymi w Muzeum Miejskim i Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Bibliotece Śląskiej, Galerii ZPAF w Katowicach i Muzeum Historii Katowic.

W grudniu 2017 roku został honorowym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, pierwszym w historii stowarzyszenia, istniejącego od 2013 roku.

Zdjęcia autorstwa Tomasza Jodłowskiego
Zdjęcia autorstwa Tomasza Jodłowskiego · fot. Tomasz Jodłowski / TTF


Tomasz Jodłowski zapowiada, że jego prezentacja będzie obejmowała szerokie spektrum tematów: portret, reportaż, dokument i fotografię socjologiczną. Pokaz będzie nie tylko okazją do obejrzenia zdjęć, ale także posłuchania kryjących się za nimi historii i rozmowy z ich autorem.

Pokaz rozpocznie się o godz. 19.00, w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach, plac Baczyńskiego 2. Wstęp jest wolny.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/1723999494291064

Strona Tomasza Jodłowskiego www.tomaszjodlowski.com

pokaz zdjęć Tomasza Jodłowskiego


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne jest stowarzyszeniem, w którym miłośnicy malowania światłem z Tychów i okolic mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w pokazach, wystawach, warsztatach, plenerach fotograficznych i spotkaniach ze znanymi fotografami. Do TTF-u należą zarówno zawodowi fotografowie jak i amatorzy. Więcej informacji o działalności TTF-u na stronie www.ttf.tychy.pl

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.