Wiadomości

  • 11 lutego 2026
  • wyświetleń: 995

Kosztowna wywrotka na hulajnodze elektrycznej. Jej użytkownik był nietrzeźwy

We wtorek 10 lutego koło godziny 16:30 na ul. Towarowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Cielmicką, doszło do zdarzenia z udziałem użytkownika hulajnogi elektrycznej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Interwencja służb ratunkowych na ul. Towarowej - 10.02.2026
Interwencja służb ratunkowych na ul. Towarowej - 10.02.2026 · fot. 112Tychy.pl


Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że dwóch mężczyzn poruszało się na hulajnogach elektrycznych, a jeden z nich przewrócił się, doznając urazu.

Jak się okazało, obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu - mieli 0,5 oraz 0,3 promila.

Za jazdę pod wpływem alkoholu zostali ukarani mandatami.

Przypomnijmy, zawartość alkoholu we krwi na poziomie od 0,2 do 0,5 promila jest określana w polskim prawodawstwie jako stan po spożyciu alkoholu. Prowadzenie pojazdu w tym stanie to wykroczenie zagrożone wysoką grzywną (minimum 2500 zł), karą aresztu oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi następuje stan nietrzeźwości, który jest przestępstwem.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.