Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2018

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ulicy Serdecznej w Tychach

W niedzielę, 14 stycznia około godziny 11.30 dyżurny tyskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez samochód dostawczy na ulicy Serdecznej w rejonie przejazdu kolejowo - drogowego.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ulicy Serdecznej w Tychach - 14.01.2018 · fot. 112Tychy


Na miejsce natychmiast wysłany został patrol policji i ZRM oraz zastęp tyskich strażaków. Pierwszej pomocy poszkodowanemu rowerzyście udzielali świadkowie zdarzenia oraz policjanci, a następnie ratownicy medyczni. Niestety, obrażenia 80-letniego rowerzysty okazały się być śmiertelne w skutkach. Na miejsce wezwane zostały dodatkowe patrole policji, technik kryminalistyki oraz prokurator.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault Master, potrącił przejeżdżającego rowerem przez oznakowany przejazd dla rowerzystów, 80-letniego mężczyznę. Mundurowi zbadali kierującego pojazdem na zawartość alkoholu w organizmie, mężczyzna był trzeźwy. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok 80-latka, a samochód dostawczy został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Tyscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, prowadzą dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tej tragedii.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.