tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018

Kłócił się z taksówkarzem i rozbił szybę w jego wozie. Miał 5 promili!

Aż 5 promili alkoholu w organizmie miał awanturnik, którego zatrzymali tyscy policjanci po kłótni z taksówkarzem. Mężczyzna rozbił szybę w jego wozie. Kompletnie pijany 30-latek najpierw trafił do szpitala z uwagi na stan upojenia, dopiero później do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny 10.00 na ul. Piłsudskiego w Tychach. Policjanci udali się na zgłoszoną tam interwencję dotyczącą awantury nietrzeźwego klienta z taksówkarzem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany mu mężczyzna awanturował się, nie zapłacił za kurs oraz kopnął w szybę w samochodzie uszkadzając ją. Mężczyzna wycenił straty na ponad 1000 złotych.

Sprawcą okazał się być 30-letni tyszanin. Po zbadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma 5 promili. Z uwagi na znaczny stan upojenia alkoholowego mężczyzna początkowo trafił do szpitala. Nie ominął go jednak policyjny areszt, do którego trafił tuż po tym jak lekarze stwierdzili, że może przebywać w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 30-latek usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.