Wiadomości

  • 2 lutego 2026
  • wyświetleń: 1001

[FOTO] Pożar w mieszkaniu przy alei Piłsudskiego. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej

W niedzielę 1 lutego około godziny 14:45 strażacy zostali zadysponowani na aleję Piłsudskiego w Tychach. Według zgłoszenia na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych panowało duże zadymienie.

Interwencja straży pożarnej przy alei Piłsudskiego w Tychach - 1.02.2026 · fot. Tomasz Pestka
Interwencja straży pożarnej przy alei Piłsudskiego w Tychach - 1.02.2026
  • Interwencja straży pożarnej przy alei Piłsudskiego w Tychach - 1.02.2026
  • Interwencja straży pożarnej przy alei Piłsudskiego w Tychach - 1.02.2026


Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że przyczyną zadymienia był pożar oleju i szafki w kuchni jednego z mieszkań.

Sytuacja została szybko opanowana. Strażacy oddymili i przewietrzyli mieszkanie oraz klatkę schodową, a dodatkowo sprawdzili pomieszczenie przy użyciu kamery termowizyjnej.

Działania na miejscu trwały około godziny. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Tychy oraz patrol policji.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.