Wiadomości

  • 12 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6574

Nie żyje ks. Mariusz Kaspar, wikariusz parafii Marii Magdaleny

W czwartek, 11 stycznia zmarł wikariusz ks. Mariusz Kaspar. Miał 44 lata.

Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie Archidiecezja Katowicka, pogrzeb kapłana odbędzie się w poniedziałek, 15 stycznia o godzinie 10.00 w parafii Marii Magdaleny. Modlitewne czuwanie przy jego trumnie zostało zaplanowane na godzinę przed mszą pogrzebową.

Ks. Mariusz Kaspar
Ks. Mariusz Kaspar · fot. Ekipa z Magdaleny


Ks. Mariusz Kaspar był rybniczaninem, pochodził z osiedla Nowiny. Urodził się 23 września 1973 roku, w rodzinie Jana i Bronisławy z domu Czogała. Miał młodszego brata. W 1993 roku ukończył Technikum Energetyczne w Rybniku. Decydował się na wstąpienie Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach. Święcenia ks. Mariusz otrzymał z rąk arcybiskupa Damiana Zimonia w maja 2000 roku. Mimo ciężkiej choroby serca pozostawał czynnym wikariuszem tyskiej parafii. Odszedł od katechizacji w szkole, jednak dużo spowiadał.

Parafianie po raz ostatni mogli zobaczyć księdza Kaspara podczas Pasterki. W Sylwestra został przewieziony do tyskiego szpitala przez proboszcza, ks. Janusza Lasoka. Zmarł 11 stycznia wieczorem. Posługę kapłańską pełnił przez 17 lat.

joa / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.