tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 stycznia 2018

Policjanci zebrali pieniądze dla podopiecznych Świetlikowa

Tyscy policjanci zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przeznaczyli na zakup lekarstwa dla podopiecznego z Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Ponadto mundurowi przekazali w ręce opiekunów sprzęt rehabilitacyjny do wykorzystywania przez wszystkie dzieci.

Policjanci zebrali pieniądze dla podopiecznych Świ
Policjanci zebrali pieniądze dla podopiecznych Świetlikowa · fot. KMP Tychy


Zdrowe dzieci najczęściej chcą skakać, biegać czy grać w gry komputerowe. Podopieczni z Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach nie mogą wykonywać tych czynności, a bardziej niż pozostałe potrzebują ciepła, zabawy, nauki, rehabilitacji i przede wszystkim miłości. Terapia i rehabilitacja to dla nich ciężka praca, jednak dużo prostsza przy wsparciu rodziców oraz opiekunów „Świetlikowa”, którzy w opiekę nad dziećmi wkładają mnóstwo serca.

Dzieciom często towarzyszy na co dzień silny ból, a lekarstwa niejednokrotnie przewyższają finansowe możliwości rodziców chorych dzieci. Dlatego policjanci postanowili wesprzeć znajdującego się w ciężkim stanie 5-letniego Adasia, który cierpi na nieuleczalną chorobę uwarunkowaną genetycznie.

Mundurowi ostatecznie zebrali pieniądze i przeznaczyli je na zakup lekarstwa dla Adasia, które zmniejsza przykurcze mięśni i hamuje postęp choroby. W czwartek, 11 stycznia tyscy policjanci, z Komendantem Miejskim Policji w Tychach mł. insp. Andrzejem Trzcińskim na czele, przekazali także sprzęt do rehabilitacji podopiecznych hospicjum.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Małemu Adasiowi oraz wszystkim podopiecznym „Świetlikowa” życzymy dużo radości, miłości i przede wszystkim zdrowia - komentują policjanci.

Mundurowi otrzymali podziękowania za pomoc i wspar
Mundurowi otrzymali podziękowania za pomoc i wsparcie podopiecznego hospicjum · fot. KMP Tychy


Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach od 2009 roku prowadzi hospicjum domowe, obejmujące specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chore dzieci w miejscu ich zamieszkania. Gdy leczenie niesie coraz więcej cierpienia, lekarz w szpitalu wykorzystał już wszystkie możliwości, a dalszy pobyt w szpitalu staje się bezcelowy, dziecko i rodzice wolą wrócić do domu. W domu dzieci mniej się boją...

Dane umożliwiające pomoc tym najmniejszym ale najbardziej potrzebującym:

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci
43-100 Tychy
Ul. Jaroszowicka 113
78 84350004 0000 0000 4620 0006

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.