
Wiadomości
- 14 stycznia 2026
- wyświetleń: 4253
Rozpoznajesz młodych mężczyzn ze zdjęć? Poszukuje ich tyska policja
Policjanci tyskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące zdarzenia, do którego doszło na terenie Tychów. Nieznani sprawcy doprowadzili kasjerkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci gotówki w kwocie 200 zł. W toku wykonanych czynności mundurowi uzyskali wizerunek osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Wszyscy, którzy mają wiedzę na temat zdarzenia lub rozpoznają mężczyzn ze zdjęcia, proszone są o pilny kontakt z policjantami z Tychów.

- Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu tyskiej komendy prowadzą postępowanie przeciwko nieustalonym mężczyznom, którzy doprowadzili kasjerkę sklepu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci gotówki w kwocie 200 zł, poprzez wprowadzenie jej w błąd co do środka płatniczego, którego użyli podczas dokonywania zakupów, wręczając jej banknot niebędący środkiem płatniczym. Zdarzenie to miało miejsce w dniu 19 listopada 2025 roku w Tychach w sklepie Netto przy ulicy Burschego 3 - poinformował mł. asp. Marcin Gącik, oficer prasowy KMP w Tychach.
Za zgodą prokuratora policja opublikowała uzyskany w ramach prowadzonych czynności wizerunek mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem.

Rysopis:
Pierwszy mężczyzna szczupłej budowy ciała, włosy krótkie jasne schowane pod czapką, ubrany w T-shirt z długim rękawem koloru ciemnego, na głowie miał granatową czapkę z daszkiem ubraną tył na przód, spodnie ciemne, obuwie ciemne, bez zarostu na twarzy.
Drugi mężczyzna włosy jasne z grzywką, ubrany w ciemną bluzę z kapturem naciągniętym na głowę z małym logo na środku, na wierzch narzuconą miał ciemną kurtkę z jasnym logo oraz jasne buty.
Osoby, które wiedzą coś na temat zdarzenia lub rozpoznają osoby, proszone są o pilny kontakt z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach - Tychy aleja Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30 lub na adres e-mail: ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] Sprowadzał z Ukrainy nielegalne środki farmaceutyczne i sprzedawał je w internecie

Uwaga na fałszywe sklepy internetowe! Ofiarą oszustów padł Tyszanin

Dwa tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano 36-latka

Nieudane oszustwo metodą "na policjanta". 17-latek zatrzymany na gorącym uczynku

Gorący tematBezwzględni oszuści w rękach policjantów. Ich ofiarą padł 94-latek

Policjanci ostrzegają przed nową formą oszustwa. Przestępcy podszywają się pod Profil Zaufany
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.


