Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • 13 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1987

Maleje liczba osób bezrobotnych w naszym mieście

Maleje liczba osób bezrobotnych w naszym mieście. Na przełomie od grudnia 2016 roku do 30 listopada 2017 roku liczba ta zmalała o 434.

stopa bezrobocia w Tychach


Końcem 2016 roku stopa bezrobocia w naszym mieście wynosiła 3,4%. W pierwszym kwartale 2017 roku wartość ta utrzymywała się na podobnym poziomie. Od kwietnia stopa bezrobocia w naszym mieście zaczęła spadać - w maju i czerwcu było to 3,1%, w lipcu nastąpił nieznaczny wzrost do 3,2%, a w sierpniu i wrześniu bezrobocie utrzymywało się na poziomie 3%. Kolejny spadek tej wartości nastąpił w październiku - 2,8%, a w listopadzie zanotowano najniższą stopę bezrobocia na przełomie całego roku - 2,7%.

stopa bezrobocia w Tychach


Powiatowy Urząd Pracy w Tychach zaprezentował również zestawienie stopy bezrobocia powiatów grodzkich województwa śląskiego. W tym rankingu Tychy prezentują się bardzo dobrze. Znalazły się na trzecim miejscu wśród powiatów z najniższą stopą bezrobocia. Drugie miejsce zajęła Bielsko-Biała (2,4%), a pierwsze Katowice (2,2%). Największe bezrobocie występuje w Bytomiu. Tu stopa bezrobocia sięga 11,4%.

stopa bezrobocia w Tychach

BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.