
Wiadomości
- 29 grudnia 2025
- 1 stycznia 2026
- wyświetleń: 11845
[WIDEO] Policjanci rozbili grupę przestępczą. Prowadziła w Tychach agencję towarzyską
Śląscy policjanci przeprowadzili na terenie Tychów, Kobióra, Świętochłowic i Katowic realizację sprawy prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Jej efektem było zatrzymanie sześciu osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i ułatwianiem tego procederu za pieniądze.

Jak ustalili śledczy, przestępczy proceder prowadzony był od co najmniej czterech lat. Podejrzani o organizowanie i popełnienie przestępstw prowadzili w Tychach agencję towarzyską. Zatrudnione w niej kobiety świadczyły usługi seksualne. Zarobione na usługach pieniądze musiały oddawać właścicielom lokalu, a także taksówkarzom przywożącym do lokalu klientów.
W trakcie realizacji zatrzymanych zostało 6 osób: trzy kobiety w wieku 24, 25 i 29 oraz trzech mężczyzn w wieku 31, 46 i 58 lat. Wśród nich znaleźli się właściciele lokalu, ochroniarz, menedżerka i taksówkarz. Zatrzymanym zarzuca się ponadto pranie brudnych pieniędzy oraz rozbój na jednym z klientów lokalu.
W toku wykonanych działań zabezpieczone zostały telefony komórkowe, laptopy oraz zapiski rozliczeniowe. Śledczy przejęli również kasę fiskalną, gotówkę w kwocie ponad 21 tysięcy złotych oraz walutę obcą.
Przeprowadzone czynności dowodowe w postaci przesłuchania świadków i wykonanych oględzin, pozwoliły zebrać obszerny materiał dowodowy, potwierdzający przestępczy proceder. Wobec trzech członków grupy - 24-letniej kobiety i mężczyzn w wieku 31 i 58 lat - sąd podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowaniu na 3 miesiące. Wobec pozostałej trójki zastosowane zostały środki wolnościowe: dozory, poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz kontaktowania się. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.
Śledczy nadal określają sprawę jako rozwojową.
ZOBACZ TAKŻE

Nowe porozumienie pomiędzy strażą miejską i policją. Określa zasady współpracy

Tyscy policjanci zatrzymali 7 osób. Była to część ogólnopolskiej akcji

[FOTO] Interwencja służb ratunkowych przy ul. Wieniawskiego. Pilnej pomocy potrzebowała seniorka

Gorący tematNowe radiowozy hybrydowe dla Komendy Miejskiej Policji w Tychach

Gorący temat[ZDJĘCIA] Nowe kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Tychach

Kobieta zasłabła na ulicy. Pomógł jej policjant po służbie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
