tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • 13 stycznia 2018

„Kruczek” w Rankingu 500. najlepszych liceów w Polsce

Tylko jednej szkole z naszego miasta udało się znaleźć wśród 500. najlepszych liceów w Polsce. To I Liceum im. Leona Kruczkowskiego.

Reklama

W XX jubileuszowym Rankingu Najlepszych Liceów w Polsce stworzonym przez miesięcznik „Perspektywy” tyski „Kruczek” zajął 240. miejsce, co niestety jest znaczącym spadkiem w stosunku do ubiegłego roku. W 2017 roku I LO uplasowało się bowiem na 133. miejscu. Co więcej, to najniższy wynik w ostatnim czasie. W latach 2016 i 2015 liceum plasowało się niezmiennie w drugiej setce polskich szkół, zajmując odpowiednio 183. i 184. lokatę. Co ważne, placówka zachowuje odznakę „Srebrnej Szkoły” (otrzymują ją licea uzyskujące w rankingu miejsca od 101. do 300.).

„Perspektywy” publikują również Ranking według województw. I Liceum Ogólnokształcące zajęło 27. miejsce wśród stu szkół województwa śląskiego, II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana K. Norwida jest 61., a IV Liceum Ogólnokształcące uplasowało się na 78. miejscu (obie szkoły w głównym rankingu znalazły się poza najlepszą 500.).

Zgodnie z postanowieniem Kapituły konkursu, licea ogólnokształcące są oceniane przy pomocą trzech kryteriów. Bada się sukces szkoły w olimpiadach (30 proc. pełnej oceny), wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.) i osobno - dodatkowych (45 proc.). Do stworzenia rankingu wykorzystuje się również dane z zewnętrznych źródeł w stosunku do ocenianych przez jury szkół.
Ranking Perspektywy jest najważniejszym plebiscytem badającym poziom polskiego szkolnictwa. Ma on za zadanie pomóc młodym ludziom przy podejmowaniu jednej z najważniejszych życiowych decyzji, jaką jest wybór szkoły ponadpodstawowej.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.