tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018

Akcja "Prędkość": 138 wykroczeń, jeden kierowca stracił prawo jazdy

Tyscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”, podczas których na „celowniku” byli kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość. Na radar wpadło 138 kierujących, jeden z nich stracił prawo jazdy.

Reklama

Celem działań „Prędkość”, które odbyły się w miniony piątek, było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze. W trakcie działań policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy stróże prawa skorzystali także z nowoczesnego lasera TruCAM.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 153 pojazdów, z czego dla 138 kierujących powodem kontroli była nadmierna prędkość. 25-letni kierujący na ul. Sikorskiego jadąc volkswagenem ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym stracił swoje prawo jazdy. Jazda z „ciężką nogą” niesie za sobą niebezpieczeństwo spowodowania wypadku, w którym skutki są znacznie poważniejsze niż w przypadku powstania zdarzenia drogowego kierowców nieprzekraczających dozwolonej prędkości.

Wyniki przeprowadzonych działań świadczą o tym, że pomimo licznych apeli oraz cyklicznych przedsięwzięć, kierowcy nadal lekceważą przepisy i ryzykują zagrażając bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Kierowco pamiętaj, że zbyt szybka jazda kończy się tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi - apelują policjanci.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.