tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2018

Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców na ulicach Tychów

Tyscy policjanci prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych działania „Alkohol i narkotyki”. Mundurowi prowadzą wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Czujnemu oku policjantów nie umkną także kierujący pod działaniem środków odurzających.

Reklama

Dzisiejsza akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci zorganizowali punkty kontrolne na terenie miasta. W działaniach wykorzystują sprzęt służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.