Wiadomości

  • 8 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1696

Przystań Ocalenie bez koniowozu! Potrzeba 26 tysięcy złotych!

Pracownicy jednej z najważniejszych organizacji działających na rzecz zwierząt, nie mogli spodziewać się gorszego początku nowego roku. Transporter, który uratował wiele koni sam uległ zniszczeniu. Na nowy potrzeba aż 26 tysięcy złotych!

przystań ocalenie, koniowóz
fot. Fundacja Przystań Ocalenie


4 stycznia powitał wolontariuszy i pracowników Przystani Ocalenie bardzo przykrą niespodzianką: - Kierowca samochodu dostawczego uszkodził naszą przyczepę do przewozu koni i uciekł z miejsca wypadku. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że posiadamy monitoring i całe zdarzenie zarejestrowały nasze kamery. Niestety to nam nie zwróci przyczepy i od dzisiaj nie mamy transportu dla naszych dużych przyjaciół. Ta przyczepa służyła nam przez 10 ostatnich lat, gdyby nie lekkomyślność kierowcy, pewnie służyłaby nam jeszcze jakiś czas - informują na Facebooku pracownicy Ocalenia.

Przyczepa nie może zostać naprawiona, gdyż uszkodzenie dotyczy ramy, przez co stan techniczny pojazdu - nawet po reperacji - nie pozwoli na bezpieczny transport ciężkich zwierząt. Bez odpowiedniego sprzętu do przewozu koni funkcjonowanie Przystani jest na tę chwilę zupełnie zaburzone. Jeśli w szybkim tempie nie znajdzie się nowy koniowóz może się okazać, że organizacja nie będzie w stanie ratować i pomagać zwierzętom.

- Mamy wiele zwierząt starych, chorych. Przyczepa jest używana bardzo często. Ta była idealnie dopasowana do potrzeb naszej organizacji. Konie można było wprowadzać z dwóch stron, co jest szczególnie ważne, kiedy chodzi o przewóz zwierząt, których jeszcze nie znamy, zestresowanych, często agresywnych. Mamy też konie, które obawiają się załadunku, mają traumatyczne przeżycia z tym związane i wprowadzanie z dwóch stron bardzo ułatwia postępowanie w takich przypadkach - tłumaczy Dominik Nawa, prezes Komitetu Pomocy dla Zwierząt.

Własny sprzęt jest Przystani Ocalenie potrzebny praktycznie na „wczoraj”. Wynajem transportu, oprócz tego, że wyjątkowo drogi, jest niedostępny w nocy i podczas świąt, a zdarza się, że wolontariusze otrzymają zgłoszenie o koniu, którego trzeba odebrać natychmiast - to czas na wagę życia zwierzęcia.

- Nowa bukmanka kosztuje około 26 tysięcy. Przy sprzęcie, który będzie tak eksploatowany, nie możemy oszczędzać. Nie będzie nas stać na ciągłe naprawy. Przyczepa musi być solidna i bardzo wytrzymała. Przy takiej ilości kursów, musi to być sprzęt, który posłuży nam przynajmniej przez 10 kolejnych lat i będzie dostosowany do naszych podopiecznych. Z całego serca prosimy o grosz na ten cel - na Facebooku apelują pracownicy ośrodka.

Przystań Ocalenie ma własną zbiórkę w serwisie pomagam.pl: https://pomagam.pl/koniowoz.

Wpłaty możliwe są również bezpośrednio na konto:
91 1050 1399 1000 0022 0998 2426 z dopiskiem "Przyczepa"
Komitet Pomocy dla Zwierząt
ul. Bałuckiego 7/37
43-100 Tychy
Dla przelewów zagranicznych:
Nr IBAN: PL 91 10501399 1000002209982426
Nr BIC(SWIFT): INGBPLPW

Link bezpośredni do płatności PayPal dostępny w zakładce „Jak możesz pomóc” na stronie przystanocalenie.pl lub wskazując adres email odbiorcy kpdz.tychy@interia.pl

Pomóc można również poprzez SMS. Wyślij smsa o treści OCALENIE na numer:
  • Numer 7248- koszt sms-a 2,46 zł z VAT
  • Numer 74567- koszt sms-a 4,92 zł z VAT
  • Numer 79996- koszt sms-a 11,07 z VAT


przystań ocalenie


Istniejący od 1998 roku Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach zajmuje się zbiórką pieniędzy na wykup koni prosto z transportów, baz przeładunkowych, targów końskich i od ludzi, którzy chcą się ich pozbyć.

Marzeniem KPdZ w Tychach jest stworzenie przystani wszystkim ocalonym koniom, by ich wspomnienie o Nas - ludziach było jasne i ciepłe. Pomóżcie więc w ratowaniu wysyłanych na śmierć zwierząt, aby wizerunek naszego kraju był znów kojarzony z tymi, którzy kochają konie.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.