Wiadomości

  • 5 stycznia 2018
  • 9 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2618

Zmiany organizacji ruchu na liniach 31, 131, Sz3 oraz W

W związku ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Oświęcimskiej, polegającą na zamknięciu wlotów w ulicę Mysłowicką, Kościelną, Urbanowicką od dnia 9 stycznia na liniach 31, Sz3, W oraz 131 wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Autobus linii 131:

Od przystanku „Dworska Łączna” skręci w prawo w ulicę Mysłowicką, następnie pojedzie ulicami: Jaroszowicką, Kościelną, łącznikiem pomiędzy ulicami Kościelną i Pogodna, ul. Pogodną i Oświęcimską do przystanku „Oświęcimska”, z obsługą wszystkich przystanków na trasie objazdu. Autobus nie będzie obsługiwał przystanków „Mysłowicka” i „Urbanowice”. Autobus będzie obsługiwał wszystkie przystanki na trasie objazdu.

Dodatkowo zmianie ulegnie również trasa autobusu w rejonie osiedla A. Po obsłudze przystanku „E.Leclerc” w kierunku dworca autobus pojedzie ulicami Budowlanych i Asnyka, następnie po obsłudze przystanku „Tychy Dw. PKP”, ulicą Andersa do przystanku „Tychy Gen. Andersa”, i ulicami Burschego i Damrota do przystanków „Damrota” i „Marii Konopnickiej”. Autobus zakończy swój bieg na przystanku „Marii Konopnickiej”. Autobus pojedzie analogicznie w kierunku przeciwnym.

- Pasażerów udających się w kierunku Dworca, Hotelowca, Jaroszowic prosimy o przejście na przystanek po przeciwnej stronie ulicy - sygnalizują pracownicy MZK Tychy.

W związku z powyższym zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusu. Nowe rozkłady jazdy opublikowane zostaną na stronie internetowej MZK oraz wywieszone na przystankach.

Autobus linii 31:

Od przystanku „Jaroszowice Samochodowa II” pojedzie prosto do ulicy Turyńskiej, na którą skręci w prawo, po czym poprzez tymczasowe rondo wjedzie na drogę wewnętrzną Fiata. Następnie ulicą Oświęcimską dojedzie do przystanku „Auto - Hit”. Autobus nie będzie obsługiwał przystanków „Jaroszowice Dworska”, „Jaroszowice Łączna” i „Mysłowicka”.

Autobus pojedzie analogicznie w kierunku przeciwnym, przy czym przystanki „Jaroszowice Samochodowa II”, „Jaroszowice Samochodowa I”, „Jaroszowice Miodowa”, „Jaroszowice Sklep”, w tej relacji będą obsługiwane po przeciwnej stronie istniejących.

Autobus linii Sz3:

Od przystanku „Urbanowice Sklep” pojedzie ulicą Główną, Urbanowicką, następnie drogą wewnętrzną Fiata, ulicą Turyńską, z której skręci na ulicę Samochodową, po czym ul. Dworską, Mysłowicką, Samochodową i ponownie ul. Dworską z obsługą wszystkich przystanków na trasie przejazdu. Następnie autobus pojedzie swoją obowiązującą trasą przejazdu w kierunku ulicy Pogodnej.

Przystanki „Jaroszowice Dworska” i „Jaroszowice Łączna” na ulicy Dworskiej będą obsługiwane podwójnie w odstępach kilkuminutowych.

- Odjazd autobusu ww. relacji zostanie przyśpieszony o kilka minut. Należy zapoznać się z rozkładami jazdy na naszej stronie internetowej lub na przystankach, gdzie zostaną wywieszone w dniu 8 stycznia - zaznaczają pracownicy MZK Tychy.

W kierunku przeciwnym w godzinach popołudniowych od przystanku „Jaroszowice Skrzyżowanie” autobus pojedzie ulicą Mysłowicką, Samochodową, Dworską i ponownie Mysłowicką i Samochodową w kierunku ul. Turyńskiej, następnie drogą wewnętrzną Fiata, ul. Oświęcimską, Urbanowicką i Główną do przystanku „Urbanowice Sklep”, z którego pojedzie do przystanku końcowego „Urbanowice Przejazd”. Autobus będzie obsługiwał wszystkie przystanki na trasie przejazdu.

Przystanki „Jaroszowice Sklep” i „Jaroszowice Miodowa” na ulicy Mysłowickiej, „Jaroszowice Samochodowa I” i „Jaroszowice Samochodowa II” na ulicy Samochodowej będą obsługiwane podwójnie w odstępach kilkuminutowych.

Autobus linii W:

Od przystanku „Urbanowice Kościół” pojedzie łącznikiem pomiędzy ulicami Kościelną i Pogodna i ulicą Pogodną w kierunku ul. Oświęcimskiej. Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobus nie będzie obsługiwał przystanku „Urbanowice”, natomiast przystanek „Pogodna Skrzyżowanie” zostanie przeniesiony na łącznik pomiędzy ulicami Kościelną i Pogodną.

BM / tychy.info

źródło: MZK Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.