Wiadomości

  • 3 stycznia 2018
  • wyświetleń: 1349

Oszust podał się za administratora i ukradł seniorce 45 tys. zł

Kilka dni temu 84-letnia kobieta padłą ofiarą oszusta na tzw. pracownika administracji i straciła 45 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie w Tychach doszło do kradzieży na tzw. pracownika administracji. Sprawca wszedł do mieszkania 84-letniej kobiety pod pretekstem kontroli wody lub usunięcia rzekomej awarii. Następnie starał się odciągnąć uwagę właścicielki. W tym czasie ukradł jej 45 tysięcy złotych.

- Po raz kolejny apelujemy do Państwa o rozwagę. Nie otwierajcie drzwi nieznajomym, zwłaszcza wtedy, gdy nie znacie celu ich wizyty. Jeżeli zjawił się u Was przedstawiciel jakiejś instytucji, np. administracji, banku, bez otwierania drzwi sprawdźcie telefonicznie, czy był on do Was kierowany. Nadmierne zaufanie, wpuszczanie do mieszkania nieznajomych i bezkrytyczna wiara w opowiadane przez nich historie mogą nas drogo kosztować. Pamiętajcie o ograniczonym zaufaniu do obcych - apelują policjanci.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców powinien natychmiast skontaktować się z Komendą Miejską Policji w Tychach pod numerem (32) 325-62-00, (32) 325-62-55 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie policji przyczyni się do przerwania przestępczej działalności oszustów i złodziei.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.