Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2018

Długi weekend na drogach: 15 stłuczek, 6 nietrzeźwych kierowców

Od piątku trwał długi „sylwestrowy” weekend, podczas którego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali tyscy policjanci. Podczas wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku, a do niegroźnych stłuczek policjanci wyjeżdżali 15 razy. Ponadto z dalszej jazdy mundurowi wyeliminowali 6 kierujących na „podwójnym gazie”.

Od piątku do poniedziałku policjanci nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. W policyjnych statystykach odnotowano za to 15 kolizji. Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy 3 kierujących jednośladami, którzy prowadzili w stanie nietrzeźwości oraz 3 kierujących pojazdami mechanicznymi, których wynik badania wskazał, iż popełnili przestępstwo prowadząc swój pojazd na „podwójnym gazie”.

Łącznie, podczas długiego weekendu, policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1130 kierujących. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.