Wiadomości

  • 26 września 2025
  • 27 września 2025
  • wyświetleń: 2449

Nocna awaria w zakładzie przy ul. Turyńskiej. Ewakuacja prawie 100 pracowników

W czwartek 25 września około godz. 23:40 w zakładzie przy ul. Turyńskiej w Tychach doszło do awarii. ewakuowano 96 pracowników.

Informację o zdarzeniu przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach. Do awarii doszło w "Aweco Polska". Przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej przeprowadzono zorganizowaną ewakuację 96 pracowników. Straż potwierdziła wzbudzenie czujki i wyczuwalny swąd w obrębie wtryskarki, w której doszło do przegrzania wyrobu gotowego. Działania polegały na wykonaniu pomiarów i przewietrzeniu obiektu. O godz. 00:01 zakończono działania na miejscu zdarzenia.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.