tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 grudnia 2017
  • 7 stycznia 2018

[ZDJĘCIA] Radosny pochód na powitanie Dzieciątka w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj

Po raz szósty spod kościoła pw. Marii Magdaleny ruszył Tyski Orszak Trzech Króli. Wraz z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem oddać hołd małemu Jezusowi poszła rekordowa liczba mieszkańców. Według wstępnych obliczeń na placu Baczyńskiego mogło zebrać się nawet 10 tysięcy tyszan!

Orszak Trzech Króli w Tychach - 6.01.2018 · fot. JZ / tychy.info


Mimo usilnych starań Heroda i diabłów, by przeszkodzić Orszakowi w oddaniu hołdu Dzieciątku Jezus tyszanie w ogromnej liczbie zebrali się po uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w kościele pw. Marii Magdaleny i ruszyli ulicami miasta w radosnym pochodzie. Oprócz kolęd mogliśmy usłyszeć okrzyki „Bóg jest dla wszystkich - wysokich i niskich” oraz „Bóg jest dla wszystkich - dalekich i bliskich”, które stanowią hasła przewodnie tegorocznych obchodów Święta Trzech Króli w całej Polsce. Orszak mienił się królewskimi barwami, dzięki flagom i koronom, które założył na głowę każdy uczestnik pochodu. Najmłodsi uczestnicy przebrali się w stroje z epoki. Tyszanie otrzymali śpiewniki i okolicznościowe naklejki.

Loading...


Bezpośrednio przed Teatrem Małym odegrana została scena kuszenia Ewy. Na Placu Baczyńskiego Herod zachęcał, by zamiast pójść do Betlejem, przyłączyć się do uczty i czcić doczesne dobra. Później kuszono uciechami w karczmie.

Nic to jednak. Orszak udał się pod stajenkę na schodach kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Tu Trzej Królowie oddali pokłon Dziecięciu, a zgromadzeni usłyszeli właściwy fragment Ewangelii. Ubrany w strój góralski proboszcz kościoła, ks. Janusz Lasok podziękował uczestnikom za tak liczne przybycie.
Nie zabrakło innych atrakcji. Głodni mogli posilić się gorącymi zupami i napić się herbaty. Niesłabnącym powodzeniem cieszy się żywa szopka, a w niej ptactwo, baranek, kozy i osiołek. Dzieciaki chętnie robiły sobie zdjęcia z Maryją, Józefem, malutkim Jezusem i Mędrcami ze Wschodu.

Orszak zabezpieczały patrole Policji, Straży Miejskiej, stworzona specjalnie Straż Orszakowa i ratownicy z Zakonu Maltańskiego. Honorowy patronat nad Orszakiem Trzech Króli objął metropolita katowicki, abp. Wiktor Skworc i Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

BM, joa / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Święta Bożego Narodzenia 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj