tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2017
  • 30 grudnia 2017

[GALERIA ZDJĘĆ] Magia Świąt w Małym Asyżu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj

Tyscy franciszkanie już od Wigilii zapraszają do odwiedzania tradycyjnej żywej szopki. Dzieci ucieszą się na widok zwierząt, a dorosłych oczaruje dzieło ojca Wawrzyńca Jaworskiego. Przybyłych wieczorem czeka ognisko, a także pchli targ.

Reklama

Żywa Szopka w kościele św. Franciszka i Klary w Tychach - 2017 · fot. JZ / tychy.info


Żywa Szopka w kościele św. Franciszka i Klary w Tychach to tradycja, której sława rozciąga się na całe województwo śląskie. Dzieło ojca Wawrzyńca Jaworskiego przyciąga nie tylko możliwością zobaczenia żywych zwierząt gospodarskich - kuców, królików, ptactwa, osiołka, kóz, owiec, które dzieciaki rzadko mają szansę zobaczyć z tak bliska, ale przede wszystkich architektonicznym rozmachem i wyjątkową estetyką. Nic zatem dziwnego, że co roku przyciąga tłumy odwiedzających z najróżniejszych miejsc Górnego Śląska.

Tegoroczną nowością są tworzące atmosferę miasteczka drewniane domki wkomponowane w Małe Betlejem. To tu odbywa się pchli targ, ale odwiedzający mogą skorzystać z oferty punktów gastronomicznych. Głodomory, którym nie wystarczają świąteczne przysmaki serwowane w domu chętnie wykorzystają ustawiony w jednej z zagród żeliwny piec - to miejsce przeznaczone do smażenia jajecznicy ze swojskich jaj, które każdy chętny otrzyma od zakonników. To jednak nie koniec zaplanowanych na okres świąteczny wydarzeń we wciąż budowanej świątyni - szczegóły tutaj.

Żywa Szopka w kościele św. Franciszka i Klary w Tychach - 2017
Żywa Szopka w kościele św. Franciszka i Klary w Tychach - 2017 · fot. JZ / tychy.info


Warto przypomnieć, że całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży przedmiotów na Pchlim Targu i dań w punktach gastronomicznych, a także datków wiernych zostanie przeznaczony na dokończenie budowy Kościoła św. Franciszka i Klary. Parafia od blisko roku nie otrzymuje dotacji od panewnickich franciszkanów i ciężar finansowy przeprowadzanych prac budowlanych leży na barkach tyskiej parafii.

joa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Święta Bożego Narodzenia 2017

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Święta Bożego Narodzenia 2017" podaj