tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2017

Pijany kierowca wpadł na stacji dzięki reakcji czujnych pracownic

Na pochwałę zasługuje postawa pracownic stacji paliw, które zawiadomiły policję o pijanym kierowcy Volkswagena. Zgłaszające widząc, że kierujący prowadzi i zachowuje się w sposób podejrzany, zareagowały i powiadomiły mundurowych. Policjanci zatrzymali 39-latka, który zdecydował się na jazdę, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 3.30 na jednej ze stacji paliw w Tychach. Dyżurny komendy otrzymał informację o kierującym Volkswagenem Golfem, który według pracownic stacji mógł być pod wpływem alkoholu. Zgłaszające nie wahały się powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że przeczucie zgłaszających było słuszne. 39-letni mieszkaniec naszego miasta miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zdecydowana i szybka reakcja kobiet, w porę zakończyła niebezpieczną podróż 39-latka. Być może dzięki temu nie doszło do tragedii.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.