tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 grudnia 2017

Świąteczna pomoc dla bezdomnych i potrzebujących

Nadchodzą Święta i większość z nas spędzi je w gronie rodziny i przyjaciół. Policjanci nie zapominają jednak o osobach samotnych, które potrzebują pomocy, szczególnie w okresie zimowym. Sierż. szt. Piotr Stolecki i st. sierż Paweł Tarasiewicz podczas przedświątecznego urlopu, nie tylko pomagają w domu przy świątecznych porządkach, ale i rozwożą paczki dla osób najbardziej potrzebujących, aby te Święta i dla nich były wyjątkowe.

Reklama

Świąteczna pomoc dla bezdomnych i potrzebujących · fot. KMP Tychy / 112Tychy


Sierż. szt. Piotr Stolecki i st. sierż Paweł Tarasiewicz na co dzień pracują w Wydziale Prewencji tyskiej komendy. Jak pozostali policjanci podczas służby kontrolują miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne. Wymienieni policjanci jednak nie traktują tego zadania jedynie służbowo. Niejednokrotnie w czasie wolnym od służby doglądają potrzebujących. Tym razem, będąc na przedświątecznym urlopie, oprócz robienia porządków w domu, wygospodarowali czas na to, aby porozwozić paczki tym najbardziej potrzebującym.

W minionych dniach sierż. szt. Piotr Stolecki i st. sierż. Paweł Tarasiewicz wraz z reporterem portalu internetowego 112Tychy, który zorganizował zbiórkę, odebrali z trzech tyskich szkół dary zebrane dla bezdomnych i potrzebujących w postaci ciepłej odzieży i jedzenia. Materiały zbierane były w Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 oraz w Sportowej Szkole Podstawowej nr 19.

Dzięki współpracy z przedstawicielami oświaty mundurowi rozwożą zebrane dary, tym którzy tego najbardziej potrzebują. Policjanci prowadzą także zbiórkę wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych tyskiej komendy. Zebrane dary są na bieżąco rozdawane.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.