tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 grudnia 2017
  • 25 grudnia 2017

Wiosną kolejny etap remontu Stadionu Zimowego w Tychach

Tyskie lodowisko po ponad ośmiu latach, jakie minęły od poprzedniej modernizacji kończy rok 2017 kolejnym liftingiem. Wykonany latem remont schodów od strony ul. de Gaulle’a to jedynie początek prac.

Stadion Zimowy w Tychach - 3.03.2017
Wiosną kolejny etap remontu Stadionu Zimowego · fot. BM / tychy.info


Urząd Miejski na dniach wyłoni wykonawcę kolejnego etapu prac modernizacyjnych Stadionu Zimowego. Tym razem, zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie pomalować stalową konstrukcję dachu budynku. Dach zostanie wyczyszczony, nastąpi uzupełnienie spoin i zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji. Na tym jednak nie koniec prac - obiekt sportowy doczeka się całkowitej wymiany oświetlenia: podstawowego nad taflą oraz w głównych ciągach komunikacyjnych, trybun, awaryjnego nad taflą oraz w głównych ciągach komunikacyjnych, wewnętrznych instalacji elektrycznych wraz z tablicami oświetleniowymi i systemu sterowania oświetleniem podstawowym.

Dodajmy, że obecne lampy zostaną wymienione na nowoczesne typu LED, które muszą spełniać warunki stawiane przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie (IIHF), odnośnie do transmisji rozgrywek w telewizji. Oświetlenie zostanie dostosowane do jakości przesyłu UHD/ultra, tj. wysokiego i stabilnego wskaźnika równomierności i oddania barw na całej tafli. UM zobowiązał wykonawcę do przeprowadzenia modernizacji między 20 kwietnia i 20 lipca 2018 roku, a kwotę, jaką chce przeznaczyć na ten cel to 2 mln złotych. W konkursie wystartowała tylko jedna firma - przedsiębiorstwo ZARMEN z Warszawy, z ofertą wartą ponad 2,7 mln złotych.

To nie jedyny planowany na nadchodzący rok remont wokół tyskiego lodowiska. Miejscy urzędnicy zamierzają gruntownie zmodernizować również schody od strony torów kolejowych. Dzięki przeprowadzonym w ciągu ostatnich lat pracom remontowo-budowlanym tyski Stadion Zimowy jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

joa / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.