tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2017

Miażdżące zwycięstwo hokeistów z Tychów nad Polonią Bytom

Pewnym zwycięstwem tyszan zakończyło się spotkanie 26. kolejki Polskiej Hokej Ligi pomiędzy GKS a TMH Polonią Bytom. Trójkolorowi strzelili aż dziewięć goli, a John Murray zachował czyste konto.

GKS Tychy - TMH Polonia Bytom 9:0 - 19.12.2017 · fot. Tomasz Gonsior


Po długiej przerwie w rozgrywkach spowodowanej zgrupowaniem reprezentacji Polski tyszanie w spotkanie z Polonią Bytom weszli bardzo spokojnie. Gospodarze potrzebowali zaledwie sześciu minut, aby objąć prowadzenie w meczu. Michael Cichy strzałem po lodzie pewnie pokonał Tomasza Zdanowicza. W końcówce odsłony trójkolorowi wrzucili drugi bieg i wyraźnie odskoczyli rywalom. Najpierw Bartosz Ciura dobił strzał Radosława Galanta, a chwilę później Mateusz Gościński znalazł drogę do bytomskiej bramki. Na niewiele ponad minutę przed końcem tej tercji na listę strzelców wpisał się jeszcze Michael Kolarz.

Choć w drugiej tercji goście z Bytomia nadal nie potrafili narzucić swoich warunków gry to mieli dużo szczęścia i krążek zaledwie raz wpadł do ich bramki. Ale za to po jakim strzale! Krys Kolanos mocno przyłożył z okoli koła bulikowego i wpakował gumę pod poprzeczkę.

Zaledwie 23 sekund potrzebowali gospodarze, aby rozpocząć strzelanie w ostatniej odsłonie. Krążek wędrował jak po sznurku. Wszystko zaczęło się od Krysa Kolanosa, który podał do Mateusza Bryka a ten do Jarosława Rzeszutko. Kolejne trafienie dla GKS padło kiedy tyszanie grali w osłabieniu. Jakub Witecki zdecydował się na rajd przez pół tafli, na koniec podał do Bartłomieja Pociechy, który jedynie dopełnił formalności. Trójkolorowi nie odpuszczali i w końcówce Bartłomiej Pociecha ponownie pokonał Tomasza Zdanowicza. Dziewiąte i zarazem ostatnie trafienie w spotkaniu padło łupem Krysa Kolanosa.

GKS Tychy - TMH Polonia Bytom 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)
1:0 Michael Cichy - Krystofer Kolanos - Mateusz Bryk (05:33)
2:0 Bartosz Ciura - Radosław Galant (15:21)
3:0 Mateusz Gościński - Jarosław Rzeszutko - Adam Bagiński (15:51)
4:0 Michael Kolarz - Adam Bagiński - Jarosław Rzeszutko (18:45) 5/4
5:0 Krystofer Kolanos - Alexander Szczechura - Remigiusz Gazda (34:22)
6:0 Jarosław Rzeszutko - Mateusz Bryk - Krystofer Kolanos (40:23) 5/4
7:0 Bartłomiej Pociecha - Jakub Witecki (47:31) 4/5
8:0 Bartłomiej Pociecha - Bartosz Ciura - Adam Bagiński (52:59)
9:0 Krystofer Kolanos - Adam Bagiński (56:35)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura; Bepierszcz, Galant, Witecki - Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński - Gazda, Kolarz; Kolanos, Cichy, Szczechura - Guzik, Woźnica, Jeziorski, Kalinowski, Kogut.

BM / tychy.info, źródło: GKS Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.