tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2017
  • 19 grudnia 2017

Policjanci skontrolowali 1600 kierowców - jeden był nietrzeźwy

Podczas wczorajszej akcji "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1600 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości.

Reklama

Tyscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Ich celem jest przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem nietrzeźwości.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1600 osób za kółkiem. Wśród nich znalazł się jeden kierujący, który prowadził w stanie nietrzeźwości. Mundurowi kontrolowali go na al. Bielskiej w Tychach około godziny 7.00. Badanie trzeźwości 63-latka z Pszczyny, który kierował Volkswagenem Transporterem, wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci przypominają że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda, nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie, może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.