Wiadomości

  • 18 lipca 2025
  • 20 lipca 2025
  • wyświetleń: 1024

Osłabiony bocian trafił pod opiekę specjalistów dzięki interwencji mieszkańców i strażników miejskich

W czwartek 17 lipca mieszkańcy ul. Orzechowej zgłosili obecność osłabionego bociana, który od kilku godzin przebywał w pobliżu zabudowań. Zwierzę sprawiało wrażenie rannego lub skrajnie wyczerpanego.

Osłabiony bocian trafił pod opiekę specjalistów dzięki interwencji mieszkańców i strażników miejskich
Osłabiony bocian trafił pod opiekę specjalistów dzięki interwencji mieszkańców i strażników miejskich -17.07.2025 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce natychmiast skierowano patrol interwencyjny straży miejskiej, w skład którego wchodził funkcjonariusz od lat specjalizujący się w pomocy dzikim zwierzętom. Po ocenie sytuacji, specjalista potwierdził zły stan bociana, w związku z powyższym ptak został bezpiecznie odłowiony, a następnie przewieziony do Leśnego Pogotowia w Mikołowie-Kamionce, gdzie objęli go opieką wykwalifikowani eksperci.

Strażnicy przypominają, że w przypadku zauważenia dzikiego zwierzęcia zachowującego się w nietypowy sposób, warto niezwłocznie poinformować odpowiednie służby.

ar / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.