tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2017

Tyski Uniwersytet Trzeciego Wieku podsumował XXI semestr

7 grudnia w DW Panorama w Szczyrku odbyło się wyjazdowe podsumowanie działalności III grupy Turystyki Tyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział w spotkaniu wzięło 90 słuchaczy. Jak przystało na turystów, wyjazd rozpoczęto od spaceru i zwiedzenia "Fałatówki" w Bystrej.

Reklama

Podsumowanie XXI semestru Tyskiego UTW


Ekspozycja stała Muzeum nie zachowuje pierwotnego wyglądu willi Fałata, chociaż wykorzystuje oryginalny układ wnętrz, kolorystykę ścian i elementy wyposażenia, a przede wszystkim obrazy artysty, dokumenty, dyplomy i odznaczenia. Mieści ona się w ośmiu wnętrzach na parterze i piętrze willi i zawiera kilkadziesiąt oryginalnych obrazów Juliana Fałata.

Następny punkt programu wycieczki to podejście do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku - Sanktuarium Maryjne usytuowane w północnej części miasta Szczyrk, na wysokości 670 m n.p.m., w miejscu potocznie zwanym "Górką" (stąd inna nazwa: Sanktuarium na Górce), przy szlaku turystycznym ze Szczyrku na Klimczok.

Następnie słuchacze udali się na podsumowanie semestru. Był obiad, część rozrywkowa - góralski wodzirej oraz podziękowania dla Ryszarda - opiekuna grupy oraz najbardziej zaangażowanych słuchaczy. Pogoda dopisała, uczestnicy spotkania wracali do domu w świetnych humorach.

Edward Pitura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.