tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2017
  • 15 grudnia 2017

Skontrolowali 3000 kierowców, 4 jechało na "podwójnym gazie"

Tyscy policjanci realizując działania „Alkohol i Narkotyki” przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 3 tysiące kierujących. Z dalszej jazdy mundurowi wyeliminowali łącznie 4 kierujących.

Reklama

Policja sprawdza czy kierowcy prowadzą po alkoholu
Policja sprawdza czy kierowcy prowadzą po alkoholu i narkotykach · fot. KMP Tychy


Wczoraj policjanci tyskiej drogówki realizowali działania „Alkohol i narkotyki”. Przedmiotowa akcja skierowana była przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 3 tysiące kierowców. Podczas kontroli policjanci przyglądali się także zachowaniu kierowców, czy nie wskazuje na jazdę pod wpływem innych środków odurzających.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy łącznie 4 kierujących na „podwójnym gazie” w tym 1, który popełnił wykroczenie prowadząc swój pojazd w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 kierujących w związku z przestępstwem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym:
  • około godz. 6:54 na ul. Edukacji policjanci zatrzymali mężczyznę, lat 44 (zam. w Tychach), który kierował samochodem marki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości - 0,9 promila.
  • około godz. 8:40 na ul. Harcerskiej policjanci zatrzymali mężczyznę, lat 32 (zam. w Tychach), który kierował samochodem marki Fiat Ulysse będąc w stanie nietrzeźwości - 0,8 promila.
  • około godz. 9:29 na ul. Harcerskiej policjanci zatrzymali mężczyznę, lat 64 (zam. Strzyżowice), który kierował samochodem marki Fiat Punto będąc w stanie nietrzeźwości - 0,5 promila.


Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.