tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 grudnia 2017

Policyjne kontrole tyskich targowisk przed świętami Bożego Narodzenia

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, dzielnicowi kontrolują rejony miejskich targowisk, celem ograniczenia zjawiska kradzieży kieszonkowych oraz handlu nielegalnymi towarami.

Przedświąteczne kontrole tyskich targowisk
Przedświąteczne kontrole tyskich targowisk · fot. KMP Tychy


Przed nami Święta Bożego Narodzenia i kupowanie najbliższym prezentów, co może aktywować działalność „kieszonkowców”. Policjanci swoją obecnością utrudniają działanie przestępcom, ale też instruują kupujących jak ustrzec się przed kradzieżą.

Kieszonkowcy wybierają nierzadko na miejsca swoich "łowów" właśnie zatłoczone targowiska, bazary czy centra handlowe. Często niestety nie zwracamy uwagi, kto stoi obok, co dla złodzieja stanowi idealną okazje, aby nas okraść.

- Sprzymierzeńcem przestępcy jest tłok oraz pośpiech i brak czujności przemieszczających się ludzi. Kradną szybko i po cichu. Niejednokrotnie obserwują swoją ofiarę, oczekując na dogodny moment. Przestępcy działają w zorganizowanych grupach. Kiedy jeden odwraca uwagę, drugi przecina żyletką torebkę, a trzeci wyciąga z niej portfel. Często osoby poszkodowane dopiero po pewnym czasie orientują się, że zostały okradzione - ostrzegają policjanci.

Obecność dzielnicowych ma przyczynić się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na miejskich targowiskach, skutecznie zapobiegać okradaniu kupujących oraz handlu nielegalnymi towarami.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.