tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2017

Mikołaj dla dzieci osieroconych w III Liceum Ogólnokształcącym

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach 7 grudnia odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci osieroconych Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.
Dzieci tworzyły ozdoby świąteczne oraz otrzymały prezenty, które wręczał im dostojny Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami.

Reklama

Mikołaj dla dzieci osieroconych w III Liceum Ogóln
Mikołaj dla dzieci osieroconych w III Liceum Ogólnokształcącym · fot. Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I


Miło było dowiedzieć się, że pomocnikiem Mikołaja była absolwentka szkoły. Piękne jest również to, że wolontariusze szkolni przekazali dary dzieciom z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w ramach akcji: ”Paczuszka dla Chorego Maluszka”, a także prezenty świąteczne dla niektórych dzieci z Oddziału Stacjonarnego w Hospicjum „Cordis”.

Wspaniała młodzież zadbała również o to, aby nasze dzieci osierocone czuły się dobrze tego dnia i wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowała piękny, świąteczny wystrój, ofiarowała smaczny poczęstunek oraz wspaniałe prezenty.

Jak co roku, naszymi Darczyńcami byli również: pani Kasia Jaromin, która zapewniła catering oraz Irons Tychy, który przekazał dzieciom prezenty. Natomiast żywą choinkę na tę uroczystość ofiarował pan Marian Pigan z Nadleśnictwa Kobiór.

Na zakończenie przedstawicielka Hospicjum podziękowała osobom zaangażowanym w uroczystość. Wolontariusze zostali obdarowani słodkościami oraz żonkilami, które są hospicyjnym symbolem nadziei.

Mikołaj dla dzieci osieroconych w III Liceum Ogóln
Mikołaj dla dzieci osieroconych w III Liceum Ogólnokształcącym · fot. Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I


- Dziękujemy dyrektor Anicie Iskierce oraz wicedyrektor Anecie Krupiak za to piękne wydarzenie oraz gratulujemy wspaniałej młodzieży. Dziękujemy paniom nauczycielkom: Dorocie Gędoś, Anecie Kwiecień, Beacie Moczulskiej, Joannie Ryń - pedagogowi szkolnemu i pracownikowi panu Piotrowi Cupryś za organizację i udział w spotkaniu dla dzieci - dziękują podopieczni i pracownicy Hospicjum.

W tym roku również Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach ufundowała prezenty dzieciom osieroconym, które zostały przekazane w czasie tej uroczystości w paczkach upominkowych wraz z darami otrzymanymi z Fundacji Hospicyjnej z Gdańska.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.