tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2017

36-latek okradał kościoły. Skradzione przedmioty były warte ponad 4tys. zł

Tyscy policjanci z zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali złodzieja, który swoje łupy kradł z kościołów. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 5 zarzutów. 36-latek ukradł m.in. skarbonkę, mosiężny gong kościelny, świecznik, misę do wody święconej o łącznej wartości ponad 4 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Reklama

Kradzieże miały miejsce od początku października tego roku, w różnych miejscach. Działania śledczych pozwoliły wpaść na trop złodzieja. Policjanci zatrzymali 36-latka, któremu przedstawili 5 zarzutów kradzieży z terenu kościołów m.in. skarbonki, mosiężnego gonu, świecznika, misy do wody święconej. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ponad 4 tys. złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Śledczy odzyskali większość skradzionego łupu. Decyzją prokuratora został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.