tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 października 2017

Dodatkowe autobusy i zmiany w org. ruchu we Wszystkich Świętych

W celu ułatwienia dojazdu do lokalnych cmentarzy od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe. Ponadto kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

cmentarz komunalny Wartogłowiec
fot. BM / tychy.info


Do cmentarza na Wartogłowcu skierowane zostaną dodatkowe linie: CmA, CmB, CmC oraz linia CmD na trasie łączącej tyski dworzec kolejowy i obydwa cmentarze, z obsługą wszystkich przystanków. Do cmentarza przy ul. Barwnej utworzona zostanie dodatkowa linia: CmE.

Autobus linii 65 kursował będzie według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty. Autobusy linii 536 będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta ze zmienioną trasą na terenie miasta Mysłowice. Autobusy po obsłużeniu przystanku „Mysłowice Dworzec PKP” pojadą dalej ulicą Mikołowską i Partyzantów do przystanku „Mysłowice Ćmok Pętla” wraz z obsługą po drodze przystanków „Mysłowice Cmentarz”, „Mysłowice Tesco”, „Ćmok Rondo/Partyzantów”. Tego dnia nie będą obsługiwane przystanki „Mysłowice Katowicka”, „Mysłowice Kopalnia”, „Mysłowice Bończyka” i „Mysłowice Centrum Handlowe”.

Autobusy linii 655 będą kursowały według roboczego rozkładu jazdy. Mikrobusy linii J, K będą kursowały według roboczego rozkładu jazdy. Mikrobusy linii P będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele i święta.

W dniach od 31 października do 2 listopada, w rejonie cmentarzy nastąpi także zmiana organizacji ruchu. Przystankiem początkowym i końcowym dla linii 2 i 254 będzie przystanek „Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będzie obsługiwany przystanek „Wartogłowiec Pętla”, „Wartogłowiec Szkoła”, „Wartogłowiec Beskidzka”. Autobus linii 2 będzie realizował odjazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku „Tychy Wartogłowiec Beskidzka”.

Mikrobus linii 131 po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” do przystanku „Tychy Wartogłowiec Wiadukt” pojedzie ul. Cmentarną wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową), ul. Goździków, Cmentarną, Dzwonkową, Beskidzką. Analogicznie w kierunku przeciwnym. W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”. 1 listopada autobus linii 131 kursował będzie z pominięciem przystanków: „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”. Trasa przejazdu po obsłużeniu przystanku „Tychy Zwierzyniec Wiosenna” wykonywana będzie ulicami Czarną i Oświęcimską.

autobus, przystanek, wartogłowiec, pkm, mzk
fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


W dniach od 30 do 31 października oraz 2 listopada mikrobus linii „L” po obsłużeniu przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” (w zastępstwie przystanku „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”) do przystanku „Tychy Wartogłowiec Kościół” pojedzie ulicą Beskidzką, Goździków, Cmentarną, Dzwonkową wraz z obsługą przystanku zastępczego „Tychy Wartogłowiec Szkoła” (przeniesionego w rejon skrzyżowania z ul. Dzwonkową). Dalej według obowiązującej trasy przejazdu. W kursach tych nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Cmentarna”, „Tychy Wartogłowiec Pętla”.

1 listopada przystankiem początkowym i końcowym dla linii „L” będzie przystanek „Tychy Wartogłowiec Cmentarz” przy ul. Oświęcimskiej. Nie będą obsługiwane przystanki: „Tychy Wartogłowiec Pętla”, „Tychy Wartogłowiec Szkoła”, „Tychy Wartogłowiec Kościół”, „Tychy Wartogłowiec Skotnica”, „Tychy Wartogłowiec Zwierzyniecka”, „Tychy Zwierzyniec Wiosenna”, „Tychy Zwierzyniec Działki”, „Tychy Czułów Katowicka”, „Tychy Czułów Narcyzów”.

W dniach od 30 października do 2 listopada autobusy nie będą wjeżdżać na parking cmentarza przy ul. Barwnej.

- Prosimy w tym okresie korzystać z przystanków zastępczych przy głównej drodze - mówi Andrzej Ochman, dyrektor MZK Tychy.

W dniach 31 października - 2 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Kościelnej w dzielnicy Urbanowice - Jaroszowice. W związku z powyższym:

Mikrobus linii „W” w kierunku Tychów od przystanku „Tychy Sportowa” do przystanku „Tychy Urbanowice” pojedzie ulicami: Jaroszowicką, Mysłowicką, Oświęcimską, w tym kierunku nie będą obsługiwane przystanki “Tychy Kościelna“, “Tychy Urbanowice Kościół“. Mikrobus na trasie objazdowej będzie obsługiwał wszystkie przystanki. W kierunku „Tychy Wygorzele Ułańska” trasa przejazdu pozostaje bez zmian.

Mikrobus linii Sz2 w kierunku Szkoły na ul. Pogodnej po obsłużeniu przystanku „Tychy Sportowa” pojedzie dalej ul. Jaroszowicką, Mysłowicką, Oświęcimską, Kościelną i Pogodną. Autobus linii Sz3 w kierunku Szkoły na ul. Pogodnej po obsłużeniu przystanku „Tychy Jaroszowice Krzywa” pojedzie ul. Jaroszowicką, Wspólną, Długą, Oświęcimską, Kościelną i Pogodną. W tych dniach autobusy linii szkolnych nie będą obsługiwały przystanków „Tychy Kościelna” i „Tychy Urbanowic Kościół” w kierunku szkoły. Trasa powrotna linii Sz2 i Sz3 pozostaje bez zmian.

Ponadto informujemy, że pozostałe autobusy i trolejbusy linii MZK Tychy w dniach 30-31 października i w dniu 2 listopada będą kursowały zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w dni robocze, natomiast 1 listopada - zgodnie z rozkładem obowiązującym w niedziele i święta.

autobus na stadion
fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


UWAGA!

Na liniach CmA, CmB, CmC, CmD, CmE w dniach 31 października i 2 listopada obowiązują bilety jednorazowe i bilety okresowe MZK Tychy. Natomiast 1 listopada zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Tychy pasażerowie uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów w całej sieci komunikacyjnej organizowanej przez MZK Tychy.

Zmiany w organizacji ruchu

Na ulicy Nowokościelnej od 30 października od godziny 8.00 do 2 listopada, a na ulicy Kościelnej od 31 października będzie się odbywał ruch jednokierunkowy.

Na ulicy Oświęcimskiej w poniedziałek staną dwa znaki „zakazu zatrzymywania się” z tabliczkami: „Nie dotyczy autobusów MZK”. Na tej samej ulicy (przed skrzyżowaniem z ulicą Bratków) pojawią się znaki „zakazu skrętu w lewo” oraz na wlocie do ulicy Bratków znak „nakaz jazdy w prawo za znakiem”. Na ulicy Jaskrów w rejonie posesji nr 44 i 62 pojawi się znak „zakazu zatrzymywania się” (30 października-2 listopada).

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.