tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 października 2017
  • 2 listopada 2017

Policjanci apelują o ostrożność podczas odwiedzania cmentarzy

Najbliższe dni to czas, w którym szczególnie często odwiedzać będziemy na cmentarzach groby bliskim nam osób. W nadchodzącym okresie, w ciszy i zadumie wielu z nas odda się atmosferze dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Nie zapominajmy jednak, że są również osoby, które w zbliżającym się czasie, będą chciały wykorzystać nasze roztargnienie i brak uwagi jako okazję do kradzieży.

znicz, cmentarz, wszystkich świętych


Kierując się troską o bezpieczeństwo policjanci apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej uwagi i stosowania się do kilku praktycznych porad.

- Wybierając się na cmentarze nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już ktoś zdecyduje się jednak na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, nie trzymajmy ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce. Złodzieje szczególnie często wykorzystują tłok - sygnalizują mundurowi.

Na terenie cmentarzy "kieszonkowcy" obserwują osoby pozostawiające koło nagrobków torebki i oddalające się w celu nabrania wody dla roślin. Ta chwila wystarczy, aby dokonać kradzieży. Dlatego też, gdy chociaż na chwilę się oddalamy - zabierajmy ze sobą swoją własność. Jeżeli odwiedzamy cmentarz wspólnie z rodziną, pozostawione rzeczy powierzajmy opiece jednej z tych osób.

- Apelujemy również, aby w samochodach w miejscach widocznych nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, może to sprowokować sprawców do dokonania włamania do pojazdów - ostrzegają policjanci.

Mając również na uwadze zwiększony ruch w okolicach cmentarzy mundurowi apelują o:
  • niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu!, kierowcy powinni liczyć się ze wzmożonymi kontrolami trzeźwości,
  • zwracanie szczególnej uwagi na znaki drogowe, w tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia,
  • w przypadku, gdy w rejonie cmentarza ruchem kierować będą policjanci, należy w pierwszej kolejności stosować się do ich poleceń,
  • zwracamy się również do pieszych, aby korzystali z chodników, a w wypadku ich braku z poboczy. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.


- Odblaski na odzieży wierzchniej po zmroku to nie tylko obowiązek pieszego w terenie niezabudowanym. Dbając o własne bezpieczeństwo, szczególnie w porze jesienno - zimowej nośmy elementy odblaskowe poprawiające nasze bezpieczeństwo po zmroku - zachęcają policjanci.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.