Praca Tychy Praca Tychy

tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 października 2017
  • 28 października 2017

Tychy wczoraj i dziś: jak zmienił się Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Dawniej Plac Bieruta - dziś Plac Baczyńskiego. Kiedyś Herbaciarnia "Gruzińska" - teraz Apteka Centrum. Zobaczcie, jak zmieniło się jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w mieście.

Tychy wczoraj i dziś: jak zmienił się Plac Krzyszt
Tychy wczoraj i dziś: jak zmienił się Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego · fot. Damian Ignasiak / Ignac's Workshop


Autorem porównania jest Damian Ignaczak, lifestylowego fanpage Ignac's Workshop. Miejsce, w którym wykonano pierwotne zdjęcie to Plac Bieruta. Przez kilkanaście lat był on centralnym punktem miasta. We wrześniu 1989 roku Rada Miejska podjęła uchwałę o zmianie nazwy. Plac Bieruta zastąpił Plac Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W latach 2008-2009 przestrzeń została odnowiona według projektu Wojciecha Klasy. Obecnie jest to przede wszystkim miejsce spacerów i spotkań mieszkańców Tychów. Szczególną ozdobą Placu jest imponująca fontanna w kształcie dmuchawca.

Opracowanie na podstawie przewodnika "Od Socrealizmu do postmodernizmu" Unikatowe Nowe Tychy w realizacji Marii Lipok-Bierwiaczonek, Tychy, 2011.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.