Wiadomości

  • 21 czerwca 2024
  • wyświetleń: 283

Pogoda znów może być niebezpieczna. Jest czerwony alert przez burzami

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało dwa ostrzeżenia - przed upałem oraz burzami. Drugi z alertów ma najwyższy, 3. stopień i obowiązuje na terenie całego województwa śląskiego.

burza, piorun
Pogoda znów może być niebezpieczna. Jest czerwony alert przez burzami · fot. pixabay.com


Ostrzeżenie przed upałem obowiązuje w części województwa śląskiego, w tym mieście Tychy oraz powiecie pszczyńskim. Według prognoz synoptyków IMGW-PIB w ciągu dnia temperatura maksymalna w dzień będzie wynosić od 30°C do 32°C. Ten alert obowiązuje dzisiaj (piątek 21 czerwca) od 12.00 do 20.30.

Z kolei czerwony alert przed burzami, który został wydany dla całego województwa śląskiego, obowiązuje od godziny 16.00 do 8.00 w sobotę, jednak - jak podaje IMGW-PIB - "ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie".

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Loading...


Loading...

mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.