Wiadomości

  • 18 czerwca 2024
  • 29 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2023

Nie dajmy spłonąć Paprocanom! Miasto i tyskie służby apelują

Wiosna i dobra pogoda sprawiły, że w ostatnich tygodniach coraz więcej osób korzysta z Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Niestety dochodzi też do częstszych dewastacji oraz rozpalania ognisk w miejscach do tego nie przeznaczonych. Może to mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Dlatego urząd miasta razem z MOSIR-em, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i Nadleśnictwem Kobiór przygotował kampanię informacyjną dotyczącą obowiązujących zasad bezpieczeństwa na terenie ośrodka.

Nie daj spłonąć Paprocanom! Wizualizacja
Nie daj spłonąć Paprocanom! Wizualizacja · fot. UM Tychy


Przepisy mówią jasno: Palenie ognisk jest dozwolone wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z przepisami w lasach i na terenach śródleśnych nie można tego robić w odległości do 100 m od granicy lasów!

Czyli tak naprawdę na terenie całych Paprocan grillować czy rozpalać ognisko można tylko w przygotowanych do tego miejscach. Niestety, nie wszyscy do tych zasad się stosują, dlatego w najbliższym czasie więcej funkcjonariuszy policji i straży miejskiej będzie patrolować tereny rekreacyjne wokół jeziora Paprocany.

Na miejscu działa już „wodny posterunek policji”, wspólne patrole z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w szczególności na „dzikiej plaży” zapowiada także Straż Miejska. Kontrole będą dotyczyły palenia ognisk w miejscach zabronionych. Codziennie teren będzie także kontrolowany przez pracowników Społecznej Straży Rybackiej oraz patrole rowerowe.

Urząd miasta przygotował także specjalne banery na ogrodzeniach i tabliczki. Informacja pojawi się także w mediach i na stronie internetowej

- Prosimy wszystkich o rozwagę: rozpalenie ogniska w przypadkowym miejscu może spowodować groźne następstwa i nieodwracalne straty! Nie dajmy spłonąć Paprocanom - mówi Maciej Gramatyka - prezydent Tychów.

Nie daj spłonąć Paprocanom! Wizualizacja

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.