Wiadomości

  • 10 czerwca 2024
  • 11 czerwca 2024
  • wyświetleń: 814

[FOTO] Zniszczony nowy punkt Szlaku Miejskiego Tychy w Czułowie

Dwa miesiące temu zakończył się montaż nowych elementów na dobrze znanym tyszanom oraz turystom Szlaku Miejskim Tychy. Do istniejącego od 2011 roku unikatowego szlaku miejskiej architektury dołączyły wtedy m. in. 2 pylony w dzielnicy Czułów, zlokalizowane przy ul. Katowickiej. Niestety jeden z nich został w ostatnich dniach zniszczony przez wandala. O sprawie poinformowało w poniedziałek Muzeum Miejskie w Tychach.

Zniszczony nowy punkt Szlaku Miejskiego Tychy w Czułowie
Zniszczony nowy punkt Szlaku Miejskiego Tychy w Czułowie - 10.06.2024 · fot. Artur Pławski / Muzeum Miejskie w Tychach


- Zniszczenie, które widzicie na zdjęciach, zasmuca tym bardziej, że pylon wraz z tablicą informacyjną to efekt współpracy pomysłodawcy projektu złożonego w ramach Budżetu Obywatelskiego z Urzędem Miasto Tychy i Muzeum Miejskie w Tychach - stoją za tym miesiące pracy wielu zaangażowanych osób. Przypomnijmy, że o realizacji projektów finansowanych z Budżetu Obywatelskiego zawsze decydują mieszkanki i mieszkańcy - mówią pracownicy Muzeum Miejskiego w Tychach.

Zniszczony nowy punkt Szlaku Miejskiego Tychy w Czułowie
Zniszczony nowy punkt Szlaku Miejskiego Tychy w Czułowie - 10.06.2024 · fot. Artur Pławski / Muzeum Miejskie w Tychach


- Wspólnie odpowiadamy za przestrzeń publiczną w naszym mieście, która służy nam wszystkim. Dlatego też bądźmy wyczuleni na wszelkie zniszczenia, formy dewastacji i akty wandalizmu, zgłaszając je odpowiednim służbom miejskim. Bo każde takie zniszczenie to dodatkowe koszty, które wspólnie ponosimy - apelują.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.