Wiadomości

  • 9 czerwca 2024
  • 13 czerwca 2024
  • wyświetleń: 989

Justyna Sieńczyłło przyjedzie do Tychów. Będzie gościnią cyklu "Tury kultury"

Za nami:

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza w czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z Justyną Sieńczyłło, polską aktorką teatralną i telewizyjną.

justyna sieńczyłłło


Justyna Sieńczyłło - aktorka teatralna i telewizyjna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez ponad dwie dekady występowała na deskach stołecznego Teatru Powszechnego. Jej talent wokalny doceniony został zarówno przez twórców, jak i widzów warszawskich teatrów muzycznych - Syrena i Roma. Jest laureatką licznych nagród teatralnych, w tym m.in.: nagrody na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych za rolę Anieli w „Ślubach panieńskich” (1995), nagrody na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu za rolę Chris w „Tańcach w Ballybeg” (1993), nominowana do Feliksów Warszawskich w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca” za rolę tytułową w spektaklu „Wiera Gran” (2013). Z powodzeniem łączy życie zawodowe, pasję i biznes.

Spotkanie poprowadzi Marcin Michrowski. Wstęp wolny!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.