Wiadomości

  • 29 maja 2024
  • wyświetleń: 356

Trwają działania "Bezpieczny długi weekend"

Za nami:

Przed nami kolejny długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Jest to czas wytężonej pracy policjantów. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów a także pieszych. Od środy 29 maja trwa akcja drogówki związana z bezpiecznym długim weekendem. Potrwa ona aż do poniedziałku 3 czerwca. Policja apeluje o szczególną ostrożność na drogach w tym okresie.

policja, kontrola na drogach
Ilustracja · fot. Policja Śląska


Mundurowi przypominają o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem. Pamiętajmy, że w czwartek, w Boże Ciało, na drogi wyjdą procesje. Zaplanujmy podróż tak, aby nie stresować się ewentualnymi utrudnieniami w ruchu z tego powodu.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.

Kierowco - wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów ruchu drogowego i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu - najlepiej zabierać je ze sobą.

Policja przypomina także o obowiązującym w dniach:

  • 29 maja br. w godzinach 18:00-22:00
  • 30 maja w godzinach 08:00-22:00


zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłaczeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transpotru z dnia 31 lipca 2007 roku w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych pojazdów na drogach).

Zabierzmy ze sobą w podróż rozsądek, dobry humor i dużą dawkę empatii! Uważajcie na siebie. Bezpiecznego weekendu!

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.