Wiadomości

  • 27 maja 2024
  • 29 maja 2024
  • wyświetleń: 1324

Tabletka "dzień po". NFZ opublikował wykaz aptek - są tyskie placówki

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Dostępność do antykoncepcji awaryjnej - tzw. tabletki "dzień po" w ramach pilotażu jest zapewniona w całej Polsce.

Apteka - zdjęcie ilustracyjne
Apteka - zdjęcie ilustracyjne · fot. powiat


Wykaz jest aktualizowany codziennie (od poniedziałku do piątku). Cały czas do programu mogą przystępować kolejne apteki. Nabór jest otwarty, a NFZ przyjmuje wnioski elektronicznie. Dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek (dane na 24.05.2024), które złożyły wnioski lub już podpisały umowy z Funduszem.

Informacje o aptekach, które realizują pilotaż są podane w podziale na województwa. Mapa zawiera dane o nazwie apteki oraz jej adresie. W każdym regionie są apteki, które świadczą usługi farmaceuty w programie.

ZOBACZ MAPĘ: Antykoncepcja awaryjna w aptekach - znajdują się też tutaj apteki działające na terenie Tychów.

Mapa jest aktualizowana codziennie (od poniedziałku do piątku).

Trwa nabór wniosków do pilotażuApteki przez cały czas mogą zgłosić się do programu pilotażowego. Nabór jest otwarty i prowadzą go Oddziały Wojewódzkie NFZ. Aby maksymalnie ułatwić przystąpienie do programu wnioski są przyjmowane elektronicznie.

Szczegółowe informacje o naborze są dostępne na stronie internetowej NFZ.

ar / tychy.info

źródło: Narodowy Fundusz Zdrowia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.