Wiadomości

  • 18 maja 2024
  • 19 maja 2024
  • wyświetleń: 1466

[FOTO] Wiatr dał się we znaki mieszkańcom. Gałęzie spadły na zaparkowane samochody

Sporo pracy mieli strażacy w piątek 17 maja w związku z silnym wiatrem, który wystąpił w naszym regionie. W Tychach gałęzie spadły na zaparkowane samochody, niszcząc kilka z nich.

Interwencja straży pożarnej przy ulicy Armii Krajowej w Tychach - 17.05.2024 · fot. 112tychy.pl


Przed godziną 13.00 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że na parkingu osiedlowym w ciągu ul. Armii Krajowej gałęzie spadły na zaparkowane samochody. Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowany został zastęp strażaków JRG Tychy oraz patrol policji.

Po przybyciu na miejsce zgłoszenia zostało ono potwierdzone. Gałęzie spadły na Fiata oraz Skodę. W pierwszym z pojazdów wybita została tylna szyba. Strażacy uprzątnęli połamane gałęzie, a policjanci ustalali właściciela pojazdów. Działania na miejscu trwały około godziny.

Interwencja straży pożarnej przy al. Piłsudskiego w Tychach - 17.05.2024 · fot. 112tychy.pl


Z kolei po godzinie 17.00 tyscy strażacy otrzymali zgłoszenie o powalonym drzewie przy al. Piłsudskiego 12. Na miejsce zadysponowany został zastęp z JRG Tychy. Jego działania polegały na pocięciu wiatrołomu za pomocą pilarek łańcuchowych i usunięciu gałęzi. Akcja trwała około godziny.

W piątek od 11.00 do 17.00 na obszarze całego województwa śląskiego obowiązywało ostrzeżenie 1. stopnia o silnym wietrze. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że w związku z wydanym alertem do godziny 6.00 w sobotę 18 maja straż pożarna odnotowała 89 interwencji, większość była związana 
z usuwaniem powalonych drzew i połamanych konarów.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.