Wiadomości

  • 25 maja 2024
  • wyświetleń: 731

Specjalny bilet i dodatkowe pociągi w Beskidy. Koleje Śląskie na długi czerwcowy weekend

Dodatkowe pociągi i oferta specjalna dla pasażerów "W grupie raźniej" to propozycja Kolei Śląskich na nadchodzący długi weekend 29 maja - 2 czerwca.

Pociąg, koleje śląskie, kś
Specjalny bilet i dodatkowe pociągi w Beskidy. Koleje Śląskie na długi czerwcowy weekend · fot. Koleje Śląskie


Oferta "W grupie raźniej" to coś dla tych, którzy lubią podróżować w towarzystwie. Zasada jest prosta - jedna osoba kupuje bilet ważny przez 24 godziny w cenie 100 złotych i zabiera ze sobą trzy dodatkowe osoby we wspólną podróż Kolejami Śląskimi. Oferta obowiązuje na wszystkich trasach obsługiwanych przez regionalnego przewoźnika z wyłączeniem odcinka Chałupki - Bohumin. - Bilety w tej ofercie można kupować w przedsprzedaży, do czego bardzo zachęcamy - mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dodatkowe połączenia do WisłyKoleje Śląskie zaplanowały też na długi weekend dodatkowe połączenia do Wisły, którą chętnie wybierają podróżni w dni wolne od pracy. Pierwsza para pociągów będzie kursować na trasie Katowice - Wisła (Katowice 7:14 - Wisła 9:24. Powrót: Wisła 19:34 - Katowice 21:19). Wzmocniona zostanie też komunikacja do tego beskidzkiego kurortu z Rybnika (Wisła 9:42 - Rybnik 11:08. Powrót: Rybnik 11:54 - Wisła 13:21).

Velo Cug dla rowerzystówNa tory wyjedzie też Velo Cug, czyli pociąg z 36 miejscami na rowery. Velo Cug powstał przede wszystkim z myślą o weekendowym połączeniu Katowice - Wisła Głębce, ale w wybranych godzinach będzie nim można podróżować także z Katowic do Raciborza, Zwardonia i Tychów oraz na linii Chałupki - Racibórz. Pasażerowie łatwo znajdą wszystkie połączenia obsługiwane przez Velo Cug w liniowym rozkładzie na stronie internetowej Kolei Śląskich http://www.kolejeslaskie.pl w zakładce "Rozkład Jazdy".

Coraz częściej wybieramy kolejOstatni długi majowy weekend pokazał, że turyści coraz częściej wybierają kolej jako środek transportu. Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez pasażerów Kolei Śląskich były Częstochowa - Gliwice, Katowice - Zwardoń i Katowice - Wisła. Od środy 1 maja do niedzieli 5 maja z relacji Częstochowa - Gliwice skorzystało ponad 30 tys. osób, a kierunek z Katowic do Zwardonia wybrało prawie 28 tys. pasażerów. Do Wisły ze stolicy województwa śląskiego podróżowało ponad 14 tys. osób.

mp / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.