Wiadomości

  • 12 maja 2024
  • wyświetleń: 898

Festyn rodzinny na osiedlu T z Budżetu Obywatelskiego

W piątek 24 maja mieszkańcy osiedla T będą mieli okazję uczestniczyć w rodzinnym festynie na terenie Przedszkola nr 17 przy ul. Tołstoja 5. Imprezę zaplanowano na godziny 16.00 do 19.00, a w programie nie zabraknie spektakularnych doświadczeń z Panem Korkiem, Tyszaków i atrakcji dla najmłodszych. Wstęp wolny!

piknik , festyn
Festyn - ilustracja · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Głównym punktem festynu będzie efektowny pokaz mrożących, ale nie mroźnych doświadczeń z ciekłym azotem, które przeprowadzi Laboratorium Pana Korka w godzinach 16:05 - 17:00. Dzieci i dorośli będą mieli okazję nie tylko zobaczyć fascynujące eksperymenty, ale także sprawdzić ich efekty samodzielnie, pod czujnym okiem naukowców. Następnie aż do 19:00 można wybrać się do kuchni molekularnej, w której m.in. powstaną ekspresowe lody azotowe. Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników magii - o godzinie 18:30 wystąpi iluzjonista Magic Mitoraj.

W trakcie festynu dostępne będą też liczne niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Przedszkole odwiedzą sympatyczne miejskie stworki, Tyszaki, które zabiorą najmłodszych do swojego świata, zapewniając animacje i zabawy. Na miejscu znajdą się stanowiska malowania twarzy, wykonania tymczasowych tatuaży, balonowych zwierzątek, można będzie wziąć udział w warsztatach malowania na płótnie i prac w drewnie. Na miłośników zdjęć czekać będzie fotobudka, dla dzieci - dmuchany plac zabaw, a to wszystko przy dźwiękach energetycznej muzyki, o którą zadba DJ.

Szczegółowy program  • 16:00 - Rozpoczęcie festynu, przywitanie gości i zapowiedź atrakcji
  • 16:05 - 17:00 - Brrr… bardzo zimno - Laboratorium Pana Korka - pokaz doświadczeń z ciekłym azotem
  • 17:00 - 19:00 - Ekspresowe lody azotowe, czyli mroźna kuchnia molekularna - Laboratorium Pana Korka
  • 18:30 - 19:00 - pokaz iluzjonisty (Magic Mitoraj).


Festyn rodzinny na osiedlu T organizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2024.

  • Miejsce: Tychy, teren Przedszkola nr 17, ul. Tołstoja 5
  • Data: 24 maja, g. 16:00-19:00
  • Wstęp wolny!

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj