Wiadomości

  • 6 maja 2024
  • 7 maja 2024
  • wyświetleń: 2160

Zamknięcie drogi z Gostyni do Kobióra i fragmentu ul. Pszczyńskiej w Wyrach. Uwaga! Zmiana terminu!

Firma Budimex - wykonawca realizujący zadanie "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 928 na odcinku od DK 44 do skrzyżowania z DK 1" poinformował o zmianie terminu zamknięcia drogi z Gostyni do Kobióra. Ponadto zostanie zamknięty również fragment ul. Pszczyńskiej w Wyrach. Publikujemy mapy objazdów.

Zamknięcie drogi DW 928 Gostyń - Kobiór
Zamknięcie drogi DW 928 Gostyń - Kobiór · fot. Starostwo Powiatowe w Mikołowie


Projekt Tymczasowej Organizacji Ruchu, polegający na zamknięciu dla ruchu drogi wojewódzkiej od Gostyni do Kobióra nie zostanie wprowadzony 9 maja, jak pierwotnie informowano, a 24 czerwca o godz. 13.00. "Zmiana jest spowodowana protestami mieszkańców, w tym umożliwieniem dojazdu do szkół dzieciom i młodzieży w bieżącym roku szkolnym" - informuje wykonawca inwestycji.

Wybrany przez wykonawcę objazd ma kierować pojazdy zmierzające z Gostyni w kierunku Kobióra przez remontowaną DW 928 do Mikołowa i dalej przez Tychy wzdłuż DK 44 oraz DK 1 na trasie pomiędzy Tychami i Kobiórem. Komunikacja autobusowa linią Z57 odbywać się będzie na trasie Mikołów-Wyry-Gostyń (kurs do ulicy Miarowej w Gostyni).

Zamknięcie odcinka ul. Pszczyńskiej w Wyrach
Zamknięcie odcinka ul. Pszczyńskiej w Wyrach


Ponadto 13 maja o godz. 12.00 nastąpi zamknięcie fragmentu DW928 / ul. Pszczyńskiej w Wyrach na odcinku od skrzyżowania DW928 z ul. Na Wierzysko do skrzyżowania DW928 z ul. Główną (przy OSP Wyry). Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Główną oraz Zjednoczenia. Odcinek planowo zamknięty będzie do 31 października.

ar / tychy.info

źródło: Powiat pszczyński, Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.