tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2017
  • 1 października 2017

"Mundur na rowerze" - sztafeta dojedzie do Tychów

Za nami:

W niedzielę, 1 października około godziny 16.00 do Tychów dojedzie sztafeta akcji "Mundur na rowerze", której celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie policjanta chorego na nowotwór.

mundur na rowerze
Przedstawiciele służb mundurowych z całej Polski włączyli się do akcji "Mundur na rowerze" · fot. www.facebook.com/pg/mundurnarowerze


Kilka osób będzie jechało z Jastrzębia przez Wodzisław Rybnik, Żory do Tychów a potem dalej do Gliwic i Katowic. Przekazanie "pałeczki" planowane jest około 16.00-16-30 pod Komendą Miejską Policji w Tychach, przy al. Bielskiej. Do Tychów dotrą minimum 2 osoby, w zależności od kondycji, pogody i innych warunków.

- Pomysł zorganizowania sztafetowego rajdu pojawił się samoistnie. Chociaż pierwotnie miało to być okrążenie w późniejszej fazie i w miarę przypływu chętnych i kolejnych miast postanowiliśmy zmienić koncepcję, by każde zgłoszone miasto i ekipa mogły znaleźć się na trasie przejazdu - tłumaczą organizatorzy.

Mundur na rowerze
fot. www.facebook.com/pg/mundurnarowerze


Na trasie, która liczy ponad 4000 km zaplanowano 80 zmian. W sztafecie udział weźmie między 200, a 300 rowerzystów z całej Polski, którzy przejadą przez 80 miast w 16 województwach. Sztafeta wystartowała z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim, meta zaś znajduje się w Białymstoku - stolicy województwa Podlaskiego.

Najważniejszym punktem tej inicjatywy jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zachęcenie jak największej liczby osób do wyjścia z domu i podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

- Na prośbę policjantów z Rzeszowa postanowiliśmy, że nasza sztafeta pomoże w zbiórce środków na leczenie ich kolegi. Marcin, bo o nim mowa, pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Od dwóch miesięcy choruje na nowotwór o nazwie mięsak. Do naszej akcji włączyła się Podkarpacka Grupa Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podkarpackiego. Pozwoliło to na uruchomienie rachunku bankowego, na który można wpłacać środki - mówią organizatorzy akcji.

Podkarpacki Bak Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl

90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty "Darowizna"


Mundur na rowerze
fot. www.facebook.com/pg/mundurnarowerze

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.