Wiadomości

  • 18 maja 2024
  • 28 maja 2024
  • wyświetleń: 820

Współpracuje z Martyną Wojciechowską, jest autorką reportaży. Odwiedzi Mediatekę

Za nami:

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Mediateki na rozmowę z dziennikarką, autorką książek, reportaży i przewodników - Anną Pamułą.

anna pamuła


Anna Pamuła jest niezależną dziennikarką i pisarką mieszkającą we Francji. Pisała o prawach kobiet i problemach migracyjnych, między innymi dla Gazety Wyborczej i Oko.press w Polsce, Parents we Francji i Time’a w USA. Jej najnowsza książka reporterska “Mamy do pogadania”, oparta na sześcioletnich badaniach i stu wywiadach z kobietami na całym świecie, traktuje o macierzyństwie i stygmatyzacji związanej ze zdrowiem reprodukcyjnym kobiet. Jej poprzednia książka o sytuacji religijnej we Francji, „Wrzenie. Francja na krawędzi”, została nominowana do tytułu Książki Roku przez National Geographic Polska w 2021 roku.

Współpracuje jako redaktorka i lokalna producentka z Martyną Wojciechowską. Wspólnie napisały bestseller “Co chcesz powiedzieć światu”. Razem z Martą Frej tworzy projekt “Tabubabki”. Była stypendystką SYLFF, co zaowocowało książką non-fiction o polskich Żydach w Kostaryce, “Polacos”. Obecnie jest stypendystką IWMF (International Women Media Foundation) i Pulitzer Center. Mówi w siedmiu językach.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Głównej 28 maja o godz. 18.00. Wstęp wolny!

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.