tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2017

Do końca roku należy wymienić dowody osobiste wydane w 2007 r.

W bieżącym roku upływa termin ważności dowodów osobistych wydanych w 2007 roku. Osoby, które posiadają dokument wydany z tą właśnie datą powinny go wymienić. Wniosek o wydanie nowego dowodu należy złożyć co najmniej 30 dni przed upływem terminu ważności starego.

Do końca roku należy wymienić dowody osobiste wyda
Do końca roku należy wymienić dowody osobiste wydane w 2007 r.


Data ważności dowodu jest określona na dowodzie osobistym - w prawym dolnym rogu na stronie ze zdjęciem. Dowody wydane na czas nieoznaczony nie podlegają wymianie.

Wniosek należy złożyć w dowolnym Urzędzie Miasta/Gminy w Polsce (w naszym mieście - w Urzędzie Miasta Tychy, stanowisko 8 na parterze w godzinach urzędowania: pon., wt., śr. od 7.30 do 15.30, czw. od 7.30 do 17.30, pt. od 7.30 do 13.30) co najmniej 30 dni przed upływem terminu ważności tego dokumentu.

- Nie zwlekaj z wymianą i nie czekaj na ostatnią chwilę - pod koniec roku zawsze wzrasta zainteresowanie wymianą dowodu osobistego - zachęcają urzędnicy.

Pismo można złożyć w formie pisemnej w wybranym urzędzie, elektronicznie poprzez platformę ePUAP, podpisując wniosek podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym epuap.

Dokumenty wymagane przy formie papierowej:
  • wniosek o wydanie dowodu osobistego (dostępny w Urzędzie Miasta Tychy na stanowisku 8 lub na stronie BIP Urzędu Miasta Tychy),
  • jedna kolorowa fotografia dowodu osobistego,
  • dotychczasowy dowód osobisty,
  • czynność nie podlega opłacie.


Dokumenty wymagane przy formie elektronicznej:
  • wniosek o wydanie dowodu osobistego - wejdź na stronę www.epuap.gov.pl i kliknij w zakładkę "złóż wniosek teraz", wybierz powód składania wniosku oraz urząd, do którego chcesz wysłać wniosek, dokładnie sprawdź dane, które zostaną pobrane do wniosku,
  • kolorowa fotografia dowodowa w formie pliku o wymiarach co najmniej 492 x 610 pikseli oraz wielkości nie większej niż 2,5 MB,
  • podpisz wniosek podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP,
  • dotychczasowy dowód osobisty pokażesz przy odbiorze nowego dowodu osobistego,
  • czynność nie podlega opłacie.


Fotografia powinna mieć wymiary 35 x 45 mm, musi być wykonana na jednolitym jasnym tle, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, z twarzą na wprost z otwartymi oczami, widocznymi źrenicami, nieprzesłoniętymi włosami lub oprawką okularów, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami (bez uśmiechu) Zdjęcie powinno ukazywać naturalny kolor skóry i obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii. Zdjęcie nie może być starsze niż 6 miesięcy.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.