tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2017

Nowa twarz tyskiej Żyrafy. Instalacja artystyczna w Parku Miejskim

Ikona miasta, kultowy pomnik, z którym wiążą się wspomnienia kilku pokoleń tyszan. Znany pod kilkoma nazwami monument przez lata był świadkiem setek wydarzeń - oficjalnych uroczystości państwowych, koncertów, zajęć sportowych czy wreszcie zwyczajnych spacerów. Za sprawą interwencji Izy Rutkowskiej - artystki i animatorki, tyska Żyrafa zyskuje nowe życie.

Nowa twarz tyskiej Żyrafy · fot. Maciej Landsberg


"Nową twarz" tyskiej Żyrafy możemy oglądać od 24 sierpnia. Od 27 do 31 sierpnia będzie można spotkać się z Izą Rutkowską pod Żyrafą i opowiedzieć swoją historię z pomnikiem w tle. Dyżury artystki pod pomnikiem zaplanowane są w następujących godzinach: 27 sierpnia od 12.00 do 16.00, 28 sierpnia od 10.00 do 13.00, 29 sierpnia od 16.00 do 19.00, 30 sierpnia od 10.00 do 13.00.

Finałem akcji będzie pożegnanie instalacji w ostatni dzień wakacji - 31 sierpnia. Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty i będą odbywać się w Parku Miejskim, w okolicy Żyrafy.

ab / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.