tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 sierpnia 2017
  • 12 sierpnia 2017

[ZDJĘCIA] Nowe atrakcje dla dzieci przy placach zabaw w Tychach

Przy kilku placach zabaw w Tychach pojawiły się strefy kreatywne dla dzieci, które są uzupełnieniem tradycyjnych placów zabaw.

Nowe atrakcje dla dzieci przy placach zabaw w Tychach - 08.2017 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Rakieta, lustro, tarcza, klasy, łapy King Konga czy twister - to tylko kilka przykładów gier terenowych jakie pojawiły się w Parku Niedźwiadków, Parku Miejskim, Parku Jaworek oraz na placu zabaw przy ul. Nowej w dzielnicy Żwaków.

Kreatywne strefy gier wykonał Tyski Zakład Usług Komunalnych, który przeznaczył na zadanie 10 tys. złotych brutto. Jak mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor TZUK w Tychach nałożone na chodnik gry łączą w sobie aktywność fizyczną z aktywnością umysłową i są dostosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Plansze stanowią połączenie tradycyjnych gier i zabaw podwórkowych z nowoczesnymi technologiami. Korzystając z nich dzieci będą mogły uczyć się przez zabawę, wykonywać proste obliczenia matematyczne i ćwiczyć swoją pamięć.

W przyszłym roku podobne strefy mają powstać w kolejnych parkach.

BM, Michał Kasperczyk / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.